Пострадалите при пожара в общежитието за социално слаби хора в Димитровград са прекарали нощта в незасегнатото крило на сградата. От общината потвърдиха за БНТ, че всичките му обитатели са снабдени с храна, вода и топли дрехи.
Вчера стана ясно, че огънят е причинен от неизправна електрическа печка, използвана от 38-годишен мъж с психични отклонения. Той е настанен за лечение в психиатрична клиника. Обитателите на дома са се отоплявали с маслени радиатори. Охраната обаче не е следила какви електрически уреди се използват.
При пожара са изгорели напълно три стаи. Няколко други са засегнати при гасенето на огъня.
Очаква се днес в сградата да започне спешен ремонт.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра