Стотици софиянци се събраха на площад "Княз Александър I", за да отбележат годишнината от обявяването на Независимостта. Празникът започна с изпълнения на Софийския духов оркестър и хора "Света София".
Националната гвардейска част изпълни военен ритуал. Тази сутрин на голямата поляна в Южния парк започнаха и дните на българския фолклор. Там бяха раздадени безплатно хиляди български знамена, част от големия Роженски трибагреник.
Специално за празника столичните музеи и зоологическата градина са с безплатен вход.
;Повече за празника вижте прякото включване на репортера на БНТ 2 Паулина Найденова.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите