Най-критично е положението в Североизточна България, проблеми има в Смолянско, Враца и Монтана. Има големи закъснения на влаковете, но те са единственият транспорт към Шумен, Разград и Силистра, отменени са много автобусни курсове.
Остава тежко положението в Североизточна България и област Бургас. Затворени за всякакви превозни средства са пътищата за Варна Добрич, Силистра, Търговище, Шумен, Бургас и Русе. Има силен снеговалеж. Най-сериозен е в района на Карнобат. Видимостта е слаба. Температурите вече падат под нулата.
В Северозападна България ситуацията се подобрява. Освободено е движението на места. Положението на гара Яна е овладяно. Тировете затворили пътя в знак на протест поетапно се евакуират. Проходът Петрохан е освободен за движение.
Проходът на Републиката е отворен само за леки автомобили.
КПП Лесово също е затворен.
Очаквайте още актуална информация.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Година след трагедията в Кочани: 63 бели стола - символ на угасналите 63 живота
Откриха мъж с огнестрелна рана в главата в автомобил в центъра на Бургас