Комисията взе решение да не разглеждат пакета "Макрон" - това е нашата победа, коментира Миролюб Столарски, който е заместник - председател на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт. По думите му обаче това е спечелена битка, тепърва започва войната, не сме спечелили войната.
Комисията не иска в момента да разглежда този пакет, но не е излязла с твърдо решение, че трябва да отпадне, обясни Столарски.
Миролюб Столарски: Българските превозвачи нас най-много ни удряше, защото сме най-отдалечени от центъра на Европа.
На въпрос - чии интереси обслужват предлаганите промени в пакета "Мобилност", той заяви, че това са интересите на френските фирми.
Твърдо мога да кажа - на френските фирми, които в момента са най-големите в Европа.
Целия разговор гледайте във видеото.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°