Уволниха шофьора на автобуса, който предизвика катастрофа в София късно снощи. Пътният инцидент - между автобус и няколко коли, стана на кръстовището на бул. "България" и бул. "Гоце Делчев". При катастрофата по чуди няма жертви и ранени. Малко преди...
Уволниха шофьора на автобуса, който предизвика катастрофа в София късно снощи. Пътният инцидент - между автобус и няколко коли, стана на кръстовището на бул. "България" и бул. "Гоце Делчев". При катастрофата по чуди няма жертви и ранени.
Малко преди полунощ снощи автобус по линия 64 се движи за гараж без пътници. Маршрутът му минава през бул. "Гоце Делчев", но на кръстовището с бул. "България" не спира на червен светофар. Тогава той удря джип, след което помита още няколко коли, които чакат на светофара.
Една от пометените коли е такси, което превозва клиенти. По чудо никой от тях не е пострадал. Потърсихме таксиметровия шофьор, днес той е извън София. За да забрави по-бързо случилото се, но не само. От колата, с която изкарва прехраната си, нищо не е останало.
Потърсихме директора на Столичния автотранспорт, за да разберем, кой следи и контролира дисциплината на шофьорите и защо се стига до инцидент като снощния. Оказва се това не е първото транспортно провинение на шофьора. Той е бил глобяван финансово.
Общо 94 са ПТП-ата по вина на водачи от Столичния градски транспорт през изминалата година. Днес беше свикано извънредно събрание с водачите от градския транспорт, за да бъдат обсъдени мерките за сигурност по пътищата.
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Продължава разследването на инцидента край Варна
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем ако поставяме под съмнение европейският курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона