ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Вандали потрошиха 30 коли във Враца

bnt avatar logo от Автор: Илиана Минковска, Оператор: Искрен Красимиров
A+ A-
Чете се за: 00:48 мин.
У нас

Десетки коли на паркинг в квартал „Младост” във Враца осъмнаха с потрошени стъкла. Местните хора се съмняват, че това може да е последица от нощните купони за студентския празник. На паркинга между блокове 5 и 6 никога не е имало произшествия. Затова...

Вандали потрошиха 30 коли във Враца

Десетки коли на паркинг в квартал „Младост” във Враца осъмнаха с потрошени стъкла. Местните хора се съмняват, че това може да е последица от нощните купони за студентския празник. На паркинга между блокове 5 и 6 никога не е имало произшествия. Затова хората се чудят какво е предизвикало среднощното произшествие, след което поредица от автомобили останаха без предни или задни стъкла.

"Живея в четвърти блок и ако не ви бях срещнал случайно и не си бях погледнал колата, нямаше да разбера, че е счупена. Ето вижте, това е положението, ще отида на сервиза да го сменя. Ето това е историята. Да си спреш автомобила и да ти го повредят. Това е нашата мила родна картинка", каза потърпевшият Бисер.

Следователите са открили на местопроизшествието гаечен ключ, с който се предполага, че колите са били трошени една след друга. Дали виновните са празнуващи студенти, или просто вандали засега не е ясно.

"Не знам, нямам представа, но щом има счупени стъкла, значи някой е вилнял. 20 коли, може и да са 30, още не сме ги видели. Надявам се да открият виновните, защото редовно си плащаме, данъци, винетки и пътни такси", каза Емил.

"Всеки е възможно да е, защото никой не спазва законите и всеки си прави какво си иска. Полицията? Аз не вярвам на институциите, пострадала съм много", каза Петра Петкова.

Хората се оплакват, че нямат застраховка на колите си и сега ще трябва да избират дали да си сложат нови стъкла или да празнуват Коледа.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?