Общинските съветници във Варна одобриха предварителното споразумение за получаване на заем от Европейската банка за възстановяване и развитие в размер на 10,4 милиона евро. 16 милиона от тях са необходими за втората фаза на Проекта за интегрирания градски транспорт, естетизацията на градската среда, както и за изграждането и ремонта на водопроводната инфраструктура.
4,3 милиона лева са предвидени за изграждането на зарядни станции за захранване на електромобили и за синята зона. Предварителното споразумение подлежи на обществено обсъждане, след което ще бъде гласувано в Общинския съвет. На днешното заседание беше гласуван и окончателният проект за Подробен устройствен план на комплекса „Светите Константин и Елена“. Общинските съветници решиха 15 август – Празникът на Варна, да бъде неработен ден за жителите на града.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите