Тази вечер в София при Лятната естрада в Борисовата градина започва петия юбилеен сезон на „Пътуващото лятно кино" на БНТ1. Тази година националната кампания за възстановяване на летните кина в България започва с дебютния игрален филм на режисьорката Светла Цоцоркова „Жажда".
Уникалният медиен проект не само популяризира българското кино и подкрепя българското кинопроизвоство, но и постигна реални резултати - за четири години бяха възстановени летните кинотеатри на места, където от години нямаше такива - в Карлово, Елена, Генерал Тошево, Кърджали, Велико Търново, Силистра, Криводол, Поморие, Перник, Ямбол и в Плевен. Досега „Пътуващо лятно кино" измина над 20 000 километра. Повече от 70 000 души гледаха 126 прожекции на български филми под открито небе.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите