Започва вторият етап на Националната антиСПИН кампания. Това съобщиха от пресслужбата на Министерството на здравеопазването /МЗ/. Тя се организира от програма "Превенция и контрол на ХИВ/СПИН" на МЗ, която се финансира от Глобалния фонд за борба срещу СПИН, туберкулоза и малария.
В рамките на инициативата се предвиждат здравни беседи, викторини и дискусии на различни теми сред учащи млади хора, както и сред общности с рисково сексуално поведение. Медицински екипи ще предлагат доброволно консултиране и изследване за инфекцията с бърз тест, които ще се извършват в работещите 14 кабинета за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ в цялата страна.
И през миналата година се е запазила тенденцията броят на новорегистрираните мъже да е над четири пъти по-голям от броя на жените, припомнят от пресслужбата. Приблизително 90 на сто от новорегистрираните с ХИВ-инфекция в България през 2016 г. са били инфектирани по сексуален път.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец