Възрастна жена загина при пожар в русенския квартал “Възраждане”. Остра миризма на изгорял кабел накарала хората от блок „Протон” на улица „Доростол” да се обадят на спешния телефон.
Първоначално заради дима огнеборците проникнали в апартамент на петия етаж. Оказало се обаче, че изгорелите газове проникват през вентилацията от жилище на втория етаж. Когато влезли вътре открили мъртвата възрастна жена. Ивайло Енчев е съсед на починалата жена, казва, че се стреснал от миризмата, който се носела във входа.
Ивайло Енчев: „Апартаментът е бил затворен и пожарът не е могъл да се разпространи. Това е, което спаси да не стане някой по-голям пожар. Това поне беше коментарът на пожарникарите - просто късмет!”
През изминалото денонощие е станал още един пожар в къща в село Обретеник. Щетите са само материални. Имало е още четири сигнала за запалени тревни площи и бунище в покрайнините на града.