1-2 за Макларън в последната свободна тренировка на "Имола"

Оскар Пиастри и Ландо Норис окупираха челните места, а зад тях се наредиха съотборниците от Ферари Карлос Сайнс и Шарл Льоклер.

макларън последната свободна тренировка имола
15:13, 18.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Пилотите Оскар Пиастри и Ландо Норис изведоха Макларън до първо и второ място в последната свободна тренировка преди Гран при на Емилия-Романя от Формула 1, а Серхио Перес от Ред Бул и Фернандо Алонсо от Астън Мартин катастрофираха в различни инциденти.

Карлос Сайнс и Шарл Льоклер от Ферари, чиито времена за обиколка бяха най-добри до последните минути, завършиха съответно на трето и четвърто място. Льоклер бе най-бърз в двете петъчни свободни тренировки в Имола. Световният шампион Макс Верстапен от Ред Бул, който не направи нито една обиколка с гумите с мека смес, пък бе едва шести зад Джордж Ръсъл от Мерцедес.

Пиастри бе най-бърз с време 1:15.529 минути, а Норис, победител в изминалото Гран при на САЩ в Маями, изостана с 3 десети от секундата.

Алонсо предизвика червен флаг 35 минути преди края на тренировката с катастрофа на финалния завой "Риваца", докато Перес спря състезанието в заключителните секунди с челен удар с огражденията край "Варианте Алта".

Регион Бургас и Регион Пловдив се класираха за финала на Турнира на талантите под погледа на Валери Божинов
Рекордно количество контрабандни цигари са задържани на ГКПП "Кулата"