ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

1315 обвиняеми и подсъдими лица ще могат да гласуват на 2 април

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
У нас
животът ото приключва февруари гласуваме отново април
Слушай новината

Общо 1315 лица, които в момента са в затворите и арестите в страната, имат право да гласуват, съобщават от Главна дирекция "Изпълнение на наказанията".

Данните са към 30 март т.г. - това са всички обвиняеми и подсъдимите, които нямат влязла в сила присъда към датата на провеждането на изборите за народни представители на 2 април 2023 г. В затворите техният брой е 704, в арестите – 611.

Правото на глас ще бъде упражнено в 25 изборни секции, образувани в местата за лишаване от свобода – 13 в затворите и 12 в арестите. Според Изборния кодекс, избирателна секция се образува при наличието на не по-малко от десет избиратели.

С разпореждане главният директор на ГДИН е издал указания за обезпечаване на реда и сигурността в местата за лишаване от свобода по време на изборния процес. Цялата организация на парламентарните избори в затворите и арестите е уредена, съгласно решение от 23.02.2023 г. на Централната избирателна комисия.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?