15-годишните баскетболисти на Ямбол с бронз от силен международен турнир в Турция

годишните баскетболисти ямбол бронз силен международен турнир турция
Снимка: фейсбук страница на БК Ямбол
18:51, 20.08.2023

Отборът на Ямбол за момчета U15 спечели бронз на силен международен турнир в Турция. Надпреварата носи името Балканска купа и се проведе в Одрин в периода 15-18 август.

В турнира взеха участие общо осем отбора, а баскетболистите на Милен Костов бяха в група с турския Чорлу Ата, сръбския ОКК Белград и домакина Одрин ФСМ.

На старта на турнира Ямбол спечели убедително срещу Чорлу Ата с 85:42, но след това загуби от ОКК Белград с 45:65. В последния си мач от групата българите надвиха домакините от Одрин ФСМ с 55:47 и завършиха на второто място, което ги прати в битката за бронза.

По регламент победителите от всяка група се класират директно за финала, докато заелите вторите позиции играят един срещу друг за бронза.

В спора за третото място Ямбол се изправи срещу Киркларели Беледие, като спечели без проблеми срещата със 74:56.

Шона Милър-Юйбо не успя да премине сериите на 400 метра на световното първенство