15-о място за Никола Цолов на Силвърстоун

Българският пилот не успя да спечели точки в основното състезание

никола цолов време квалификацията имола формула
14:11, 07.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Българският пилот Никола Цолов завърши на 15-о място в днешното състезание от седмия кръг за сезона във Формула 3 на британската писта „Силвърстоун”.

Цолов финишира пети вчера в спринтовата надпревара, но днес не успя да спечели точки в основното състезание. Българинът стартира от седма позиция, но завърши 15-и в 20-те обиколки, които измина за 48:28.901 минути.

Надпреварата на "Силвърстоун" се проведе при дъждовно време, а на няколко пъти на пистата трябваше да влиза кола на сигурността заради инциденти.

Победата е за Арвид Линдблад с 47:12.061 минути, следван от Габриеле Мини и Калъм Воазен, който финишира първи, но бе наказан с 10 секунди след края на състезанието и това го остави на трета позиция.

Никола Цолов има 50 точки и заема осмата позиция в общото класиране във Формула 3 след седмия кръг. Начело е Габриеле Мини със 119 точки.

Очаква се ръст от 10% в туризма, пилците ще ги броим наесен, каза министър Евтим Милошев