Адриан Андреев отпадна на "Чалънджър" в Оейраш

адриан андреев осъществи обрат старта чалънджър испания
11:49, 10.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Третата ракета на България в мъжкия тенис Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира от веригата "Чалънджър" в Оейраш, Португалия.

22-годишният софиянец отстъпи румънския квалификант Мариус Копил с 2:6, 6:7(5), 7:6(6) в мач, продължил повече от три часа.

Андреев допусна два пробива в първия сет, докато във втория отрази два мачбола в 12-ия гейм преди да измъкне последвалия тайбрек, за да изравни резултата в срещата.

Решителната трета част премина без пробиви и така отново се стигна до тайбрек, в който Адриан спаси още две точки за спечелване на мача пред неговия съперник, но при третата бившият финалист на Sofia Open най-накрая взе своето и сложи точка на спора в двубоя.

За Адриан Андреев все пак надпреварата в Оейраш с участие в турнира на двойки, където българинът ще си партнира с британеца Ейдън Макхю. В първия кръг двамата ще играят срещу Бергеви (Швеция) и Велдхеер (Нидерландия).

Премиерът: Няма да правим компромиси със състава на МС заради ДПС при ротацията