Адриан Андреев пропиля шест мачбола и започна новия сезон с драматична загуба

20:28, 01.01.2024
Чете се за: 01:50 мин.
адриан андреев отпадна четвъртфиналите испания

Българският тенисист Адриан Андреев допусна драматична загуба в първия си двубой за новия сезон, след като отстъпи с 1:2 сета на поляка Макс Кашниковски в среща от първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Оейраш, Португалия.

Третата ни ракета допусна поражение с 6:3, 6:7(10), 3:6 след малко повече от три часа игра, като определено може да съжалява за пропуснатите шансове във втория сет.

След като Андреев реализира три пробива по пътя към успеха си в първата част с 6:3, във втората и двамата тенисисти съумяваха да задържат подаванията си, за да се стигне до тайбрек. В дългия гейм Адриан пропиля цели шест възможности да затвори мача и в крайна сметка загуби драматично с 10-12 точки, с което Кашниковски изравни резултата в сетовете.

Полякът пренесе натрупаната инициатива и в началото на третата решителна част, в която той поведе набързо с 3:0 и без особени проблеми затвори срещата с 6:3.

Така, Макс Кашниковски се класира за втория кръг в Оейраш, където очаква победителя от дуела между участващия с "уайлд кард" португалец Жоао Домингеш и американския квалификант Ноа Рубин.

Как посрещнаха Нова година по света? (ВИДЕО)
Минималната заплата вече е 933 лв., линията на бедност става 526 лв.