От началото на годината до 14.30 ч. на 30 декември АЕЦ "Козлодуй” произведе 16 555 000 МWh електрическа енергия при съблюдаване на всички изисквания за безопасна експлоатация. С това атомната централа достигна върховото си постижение от миналата година, съобщават от пресцентъра на централата.
В оставащите часове до края на 2020 г. се очаква 5-и и 6-и блок да реализират нов производствен рекорд и да генерират общо 16 626 000 MWh.
С работата си, която запази стабилния си и надежден характер и в условията на извънредна епидемична обстановка, АЕЦ "Козлодуй” отново доказа ключовата си роля на основен електропроизводител в страната.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван