Александър Донски е четвъртфиналист на двойки, но отпадна на сингъл в Монастир

александър донски загуби квалификациите sofia open
Снимка: БФ Тенис
18:09, 13.12.2023

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски и Тиаго Перейра (Португалия), поставени под №1 в схемата, победиха без проблеми участващите с "уайлд кард" представители на Нидерландия Юлиус Булт и Ларс Вагенаар с 6:3, 6:1 за 48 минути на корта.

Следващите съперници на българо-португалският тандем ще бъдат Алексей Ватутин и Александър Лобанов от Русия.

На сингъл Александър Донски премина квалификациите след три поредни победи, но в първия кръг на основната схема претърпя поражение от Себастиан Соргер (Австрия) с 6:3, 5:7, 3:6 за близо два часа и половина игра.

Българинът взе първия сет, но във втората част допусна пробив в 12-ия гейм и Соргер изравни резултата. В третия сет след 2:2 Донски загуби четири от следващите пет гейма, а с това и срещата.

България с шестима представители на световното първенство по ускорен шахмат и блиц в Узбекистан
Депутатите решиха: Отпадна тайната на осиновяването