Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Целе (Словения) с награден фонд 15 хиляди долара.
Българинът и Захария Зак-Талич (Австралия), които са водачи в схемата, победиха представителите на домакините Ян Купчич и Филип Джеф Планишек с 6:4, 4:6, 10:5 за 75 минути.
В спор за място на полуфиналите двамата ще играят утре срещу други словенци - Тилен Ковач и Яка Протич Закели.
Миналата седмица Донски загуби финала на двойки на друг турнир в Словения.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Велислав Велчев отново спечели титлата на Държавното първенство по тенис за хора с увреждания
Стан Вавринка ще изиграе прощалния си мач в тениса в компанията на Федерер, Мъри и Монфис
Джордж Лазаров приключи участието си в четвъртфиналната фаза на турнир в Сърбия
Яник Синер ще срещне сърбин на старта в Уимбълдън, Новак Джокович ще премери сили с китаец
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк