Александър Донски за втора поредна седмица спечели титла на двойки в Монастир

александър донски втора поредна седмица спечели титла двойки монастир
15:07, 23.12.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски спечели титлата на двойки на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Монастир, Тунис с награден фонд 15 хиляди долара.

На финала българинът и неговият партньор Тао Му от Китай победиха руснаците Игор Кудряшов и Александър Лобанов с 6:0, 3:6, 12-10 за 71 минути игра.

Поставените под №3 Донски и Му доминираха изцяло в първия сет, но загубиха втория и така шампионът трябваше да бъде определен в дълъг тайбрек. В него българо-китайския тандем имаше два мачбола при 9:7, но ги пропиля, а след това отрази и шампионска точка, за да стигне до крайния успех след 12-10 точки в своя полза.

За Александър Донски това бе седми финал на двойки през сезона и трети трофей след триумфа на други надпревари в Монастир през месец март, както и преди седмица на 18 декеври. По този начин българският тенисист вече има общо 12 титли при дуетите в кариерата си.

По-рано днес родният в САЩ Донски отпадна в четвъртфиналите на сингъл в Монастир, след като отстъпи на водача в схемата Омни Кумар (САЩ) с 3:6, 2:6 за 82 минути.