Александър Лазаров на четвъртфинал в Анталия

13:18, 06.02.2020
Чете се за: 00:20 мин.
Тенис
александър лазаров четвъртфинал анталия

Националът на България за АТП Къп и Купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 Лазаров победи испанеца Давид Санчис с 6:1, 7:6(4) за 106 минути игра.

Държавният шампион за последните два сезона доминираше в първия сет, а във втория навакса изоставане от 3:5 гейма. В последвалия тайбрек той поведе с 5:2 точки и не допусна обрат.

Лазаров си осигури 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а следващият му съперник ще бъде четвъртият в схемата Рикардо Бонадио от Италия.

Още Тенис

Гергана Топалова не успя да се класира за втори пореден финал
15:43, 17.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня
15:08, 17.05.2024
Янаки Милев е полуфиналист на сингъл на турнир в Анталия
12:59, 17.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
19:08, 16.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Куршумлийска баня
19:05, 16.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим
17:28, 16.05.2024
Гергана Топалова продължава победната си серия и е на полуфинал в Загреб
16:20, 16.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнир от категория J300 на ITF в Италия
16:15, 16.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Виктория Томова загуби от втората поставена Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
13:27, 16.05.2024