Александър Зверев с перфектен старт на US Open

22:55, 31.08.2021
александър зверев перфектен старт open

Олимпийският шампион Александър Зверев започна отлично на тазгодишния US Open, побеждавайки в мача си от първия кръг американецът Сам Куери.

Поставеният под №4 Зверев се наложи в три сета - 6:4, 7:5, 6:2 за 1 час и 41 минути игра на централния корт "Артър Аш Стейдиъм".

Германецът определено беше по-добрият играч на корта през целия двубой, като търпеливо изчакваше своите моменти.

В първия сет миналогодишният финалист проби за 5:4 и след това на свое подаване без проблеми спечели частта.

Във втората събитията се повториха, като разликата този път беше, че германецът стигна до брейк в единадесетата част.

Третия сет пък беше най-лесния за 4-ия в схемата, който след 1:1 осъществи два поредни пробива, които му позволиха да изгради аванс от 5:1. В следващия гейм Зверев пропусна три мачбола, но в осмата част грешка нямаше и той сложи точка на спора.

Следващият съперник на шампиона от Синсинати ще бъде испанецът Алберт Рамос Виньолас, който се справи в пет сета с французина Люка Пуй.

Междувременно, сребърният медалист от Игрите в Токио Карен Хачанов отпадна още на старта в Ню Йорк. №25 в схемата загуби от южноафриканецът Лойд Харис след 4:6, 6:1, 6:4, 3:6, 2:6.