Александра Фейгин: Направих всичко заложено в програмите, но на съдиите не им беше достатъчно

18:13, 29.01.2020
Чете се за: 00:46 мин.
Кънки
александра фейгин направих всичко заложено програмите съдиите беше достатъчно

„Представянето ми на европейското първенство не мина както исках. Направих всичко, което можах, но явно на съдиите не им беше достатъчно“, това сподели специално за БНР Александра Фейгин, която се класира на 17-о място при жените на европейското първенство, което се проведе в австрийския град Грац.

„Всички елементи в програмите са същите от миналата година, нищо не сме сменяли. В кратката програма дори сложихме повече корпус за по-високо ниво. При ритбергерът не бях съвсем сигурна, защото точно преди да отскоча попаднах в следа и за да я избегна скока се получи крив. Трябваше да го измъкна. Волната програма я усложнихме. Сложихме 2 луца – имам комбинация от троен-троен луц и тулуп. Всичко останало – стъпки, пируети е същото от миналата година. Тогава съдиите ги оцениха по-високо отколкото сега. Явно сега трябваше да си придържат техните състезатели, тъй като аз нямах никой и е съвсем нормално да ме избутат надолу в класирането“, допълни възпитаничката на Ина и Андрей Лутай.

Александра има покрит технически норматив за световното първенство през март.

„Преди световното ще участвам в турнира София трофи. След това бих искала да отида на още състезания за да мога да взема още рейтинг. Естествено трябва да работя още над тройния аксел, защото сега не го отработвам. Заради европейското спрях да го тренирам за да не се контузя“, завърши Александра Фейгин.

Още Кънки

Целунат от Съдбата
08:40, 08.04.2024
Чете се за: 08:15 мин.
Медисън Чок и Евън Бейтс защитиха титлата си при танцовите двойки на световното първенство по фигурно пързаляне
08:24, 24.03.2024
Киара Христова в предаването "Аз съм"
11:27, 23.03.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Александър Златков завърши на 37-о място в кратката програма на световното първенство по фигурно пързаляне
23:32, 21.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Александра Фейгин остана на 26-о място на световното първенство по фигурно пързаляне в Монреал
08:07, 21.03.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Канадците Деана Стелато-Дудек и Максим Дешам са лидери след кратката програма при спортните двойки на световното по фигурно пързаляне
23:10, 20.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Иван Дончев завърши на 36-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек
17:11, 17.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Иван Дончев се нареди на 38-о място в спринта на 500 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
19:45, 16.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Иван Дончев се класира на 33-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
22:19, 15.03.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Александра Фейгин спечели сребърен медал на турнир по фигурно пързаляне в Осло
07:47, 11.03.2024
Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия
23:49, 09.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.