Александра Фейгин се класира за волната програма на световното по фигурно пързаляне

15:19, 22.03.2023
александра фейгин завърши зимната универсиада солт лейк сити луполоувър

Най-добрата българска фигуристка Александра Фейгин се класира за волната програма на Световното първенство по фигурно пързаляне в Сайтама, Япония, след като се нареди 24-та в кратката програма.

Фейгин направи комбинация от два тройни тулупа, троен ритбергер и двоен аксел, за които получи оценка от 54.65 точки, която ѝ отреди последното място в класирането, което дава право на участие във волната програма.

По този начин възпитаничката на Ина Лутай и Андрей Лутай заслужи право да излезе отново на леда в петък от 10.20 часа българско време, когато започва волната програма при жените, в която Александра Фейгин ще бъде със стартов №1.

За българската фигуристка това ще бъде общо трето участие на финал на световно първенство, като в предишните два случая тя се нареди 17-а на шампионатите на планетата в Япония през 2019 г. и в Стокхолм, Швеция две години по-късно.

Лидерка след кратката програма при дамите пък е бронзовата медалистка от Зимните олимпийски игри в Пекин 2022 Каори Сакамото от Япония, която получи оценка от 79.24 точки.

В утрешния ден на леда в Сайтама ще излезе и българският представител при мъжете Александър Златев, като състезанието с негово участие стартира в 8.56 часа българско време.