При мъжете златото взе Александър Златков
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин спечели титлата при жените на Държавното първенство по фигурно пързаляне, което се провежда в Зимния дворец в София.
Фейгин, която беше втора след кратката програма, получи най-висока оценка за волната 99.90 точки, въпреки че допусна грешка. Така със сбор от 162.48 точки тя защити титлата си. Втора се нареди нейната съотборничка и лидерка след първото изпълнение Кристина Григорова със 160.21 точки. Двете са от клуб Танци на лед Денкова-Стависки.
Бронзовото отличие при жените спечели Даниела Николова (Айс Пик) с 97.72 точки, а след нея останаха Наталия Пеева и Мария Ставрева.
При мъжете златото взе Александър Златков със 183.81 точки, следван от Беат Шюмперли със 175.41 точки и Филип Каймакчиев със 161.73 точки.
Александра Фейгин и Александър Златков ще участват на Европейското първенство за жени и мъже в Каунас (Литва) от 8 до 14 януари.
При девойките победителка е Киара Христова със 154.29 точки, която беше първа в кратката и втора във волната програма. Втора се нареди Лейла Патен със 147.60 точки, пред Лия Любенова със 147.05. Патен беше трета след първото изпълнение, но получи най-висока оценка за волната програма - 101.50 точки.
При юношите шампион стана Деян Михайлов със 153.80 точки, следван от Йоанис Апостолу със 151.82 точки и Александър Качамаков със 112.41 точки.
Държавното първенство продължава в събота и неделя с по-малките възрастови групи.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Бостън Брюинс увековечава легендата Патрис Бержерон с изваден от употреба номер
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"