Анас Маздрашки се класира за втория кръг турнир по тенис в Траралгон

За съжаление три българчета отпаднаха в първия кръг на сингъл

анас маздрашки даде успешен старт българското участие тенис турнира юноши девойки траралгон
Снимка: БФ Тенис
11:13, 12.01.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Анас Маздрашки постигна трета убедителна победа и се класира за втория кръг в основната схема на сингъл при юношите на турнира по тенис от категория J300 в Траралгон (Австралия).

Надпреварата предхожда първия за 2024 година турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия.

Маздрашки победи Чейс Жао от Австралия с 6:0, 6:3. Това е трета победа за Анас на турнира. Преди това той постигна два успеха в квалификациите. В първите си три мача Маздрашки загуби само 11 гейма.

За съжаление три българчета отпаднаха в първия кръг на сингъл. При юношите Иван Иванов поведе със сет, но отстъпи с 6:4, 2:6, 4:6 на №11 в схемата Чарли Камю от Франция.

При девойките Ива Иванова загуби с 2:6, 6:7(3) от Лили Тейлър от Австралия.

Междувременно срещите на Елизара Янева, Росица Денчева и Йоана Константинова бяха прекъснати и отложени за утре заради дъжд.

Срещата на Елизара Янева срещу Лора Брунке от Дания беше прекъсната при резултат 3:6, 3:3.

Росица Денчева отстъпва с 4:5 в първия сет срещу Емили Сарц-Лунде от Норвегия.

Йоана Константинова води с 6:1, 3:0 срещу Шихо Цуджиока от Япония.

Денков: Идеята Асен Василев да е втори вицепремиер дойде от ГЕРБ