Андрей Гълъбинов се контузи преди плейофа с Унгария

09:56, 05.10.2020
Чете се за: 00:26 мин.
Европейски футбол

Голмайсторът на Серия "А" Андрей Гълъбинов получи контузия по време на гостуването на неговия тим Специя на Милан в третия кръг на Калчото.

Срещата бе спечелена от "росонерите" с класическото 3:0, като и трите попадения на стадион "Джузепе Меаца" паднаха след почивката. Две от тях отбеляза Рафаел Леао в 57-ата и 78-ата минута. Третият гол беше дело на Тео Ернандес в 76-ата минута.

Българският нападател започна срещата като титуляр, но напусна терена още в 31-ата минута заради травма в дясното бедро.

Припомняме ви, че Гълъбинов е приоритет №1 на Георги Дерменджиев за предстоящия плейоф за Евро 2021 с Унгария, който ще се играя на 8 октомври на Националния стадион "Васил Левски".

Към момента БФС не успяло да убеди ръководството на Специя да пусне Гълъбинов обратно в родината за мачовете на "трикольорите" ни.