18:47, 13.04.2019
Чете се за: 00:38 мин.
Художествена гимнастика
ансамбълът злато софия

Ансамбълът на България спечели златото в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха много добре композицията си с три обръча и два чифта бухалки и получиха оценка от 24.400 точки, от които 16.500 за трудност и 7.900 за изпълнение.

Грациите показаха страхотни нови трика в жълто за съчетанието си по музика от саундтрака на филма "Най-великият шоумен". Те имаха някои неточности, но получиха много добра оценка.

Вчера българките бяха оценени с 24.950 точки за съчетанието с пет топки и така събраха сбор от 49.350 точки.

Ансамбълът на България се класира и за двата финала утре.

На второ място в многобоя е Италия с 48.200 (24.300 на пет топки и 23.900 на обръчи и бухалки), а на трето - Япония с 46.400 (23.350 на 5 топки и 23.050 на обръчи и бухалки).

В зала "Арена Армеец" присъстват редица легенди на българския спорт, сред които Йорданка Благоева, Нешка Робева, Димитър Бербатов и други.

Световната купа беше открита от министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

Още Художествена гимнастика

Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
14:00, 03.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Калейн поведе в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, Николова е втора до момента
10:46, 03.05.2024
Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
Боряна Калейн завърши с два бронзови медала на Световната купа в Ташкент
14:34, 28.04.2024
Боряна Калейн грабна бронз във финала на обръч на Световната купа в Ташкент
11:28, 28.04.2024
Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Рая Сръндева в предаването "Аз съм"
13:00, 27.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Тайрийз Макси взе приза за Най-прогресиращ играч в НБА за сезона
14:11, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024