Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен планира да пътува до Близкия изток през следващите дни, където ще проведе разговори с външните министри на Израел, Палестина и дипломати от други страни в региона. Това се казва в писмено изявление, публикувано от ръководителя на пресслужбата на Държавния департамент Нед Прайс, след телефонни разговори между ръководителя на Държавния департамент и израелския външен министър Габи Ашкенази.
„Външният министър на Израел приветства планираното пътуване на Антъни Блинкен до региона, където държавният секретар на САЩ ще се срещне с израелски, палестински и други дипломати от региона, за да обсъди усилията за възстановяване и да обсъди заедно с тях изграждането на по-добро бъдеще за израелците и палестинците“, се казва в съобщението на Прайс.
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък