Арсенал и Челси с успехи в първите четвъртфинали, голово шоу в Португалия

18:39, 12.04.2019
Чете се за: 01:24 мин.
Лига Европа
арсенал челси успехи първите четвъртфинали голово шоу португалия

Арсенал победи Наполи с 2:0 като домакин в Лондон и взе предимство в двубоя от четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Всички реванши за насрочени за следващата седмица от 22 часа българско време.

Аарън Рамзи завърши отлична атака на "артилеристите" в десетата минута на срещата, а Лукас Торейра удвои преднината на Арсенал в 20-та след удар, който се отклони от тялото на Калиду Кулибали за автогол и 2:0. Този резултат обаче можеше и да нарасне до края на срещата, но Рамзи стреля над напречната греда от няколко метра през второто полувреме.

Пиер-Емерик Обамеянг също направи един пропуск за Арсенал, който бе за шести пореден път с Месут Йозил в стартовия състав. Сдобил се отново с доверието на мениджъра Унай Емери, германецът беше в основата на повечето опасности пред вратата на италианците.

И вторият английски тим в турнира направи добро начало на четвъртфиналите, след като Челси победи с 1:0 Славия Прага. "Сините" обаче бяха без голяма част от своите титуляри, които играха срещу Уест Хем в понеделник, като в това число попадат звездите Еден Азар и Гонсало Игуаин.

Само Уилян успя да застраши вратата на Славия през първото полувреме, но уцели напречната греда, а Маурицио Сари пусна Азар в игра в 59-та минута. Славия обаче натискаше през по-голямата част от мача и Кепа Арисабалага направи няколко спасявания, преди Маркос Алонсо да донесе победата за Челси. Той получи топката от Уилян в 86-та минута и вкара от близко разстояние за крайното 1:0.

Бенфика победи с 4:2 Айнтрахт Франкфурт като домакин.

Защитникът на германците Еван Н'Дика получи директен червен картон в 20-та минута и Феликс вкара от последвалата дузпа, а Лука Йович, който играе като преотстъпен във Франкфурт от Бенфика, изравни пет минути преди почивката. Само три по-късно обаче Феликс изведе домакините отново напред с удар от далечно разстояние, а Рубен Диас се разписа с глава в 50-та минута за 3:1. Четири минути по-късно Феликс довърши хеттрика си за Бенфика, но Гонсало Пасиенсия върна надеждите на Айнтрахт за реванша с гол за 2:4 в 72-та.

Валенсия надви с 3:1 Виляреал като гост, след като Даниел Вас и Гонсало Гуедес вкараха за "прилепите" в добавеното време на срещата. Гуедес вкара и първия гол за Валенсия след добавка на пропусната от Дани Парехо дузпа в шестата минута, а за Виляреал точен бе Санти Касорла в 36-та също от наказателен удар.
Виляреал е на 18-о място в Ла Лига, а Валенсия заема шеста позиция след 31 кръга.

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.