Арсенал победи и в Неапол, Айнтрахт взе скалпа и на Бенфика, Челси и Славия с голово шоу

19:04, 19.04.2019
Чете се за: 01:33 мин.
Лига Европа
арсенал победи неапол айнтрахт взе скалпа бенфика челси славия голово шоу

Отборите на Арсенал, Челси, Валенсия и Айнтрахт Франкфурт се класираха за полуфиналите в турнира по футбол Лига Европа.

Арсенал победи като гост Наполи (Италия) с 1:0 в среща-реванш от четвъртфиналите и продължава напред с общ резултат 3:0.

Единственото попадения в мача реализира Александър Лаказет в 36-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра.

В 24-ата минута попадение на Аркадиуш Милик беше отменено заради засада.

На полуфиналите "артилеристите" ще играят срещу тима на Валенсия, който победи Виляреал с 2:0 и продължава напред с общ резултат 5:1.

Първият мач е на 2 май в Англия, а втората среща на 9 май в Испания.

Най-доброто класиране на Арсенал в турнира е финал през 2000 година. Тогава английският тим загуби от Галатасарай (Турция) след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха 0:0.

В испанския сблъсък между Валенсия и Виляреал домакините спечелиха с 2:0 след голове на Тони Лато в 13-ата минута и на Дани Парехо в 54-ата от пряк свободен удар.

Двубоят се игра на "Местая" при силен дъжд, а домакините нямаха проблеми, както и в първия мач, който спечелиха с 3:1.

Челси се класира на полуфиналите в Лига Европа, след като победи гостуващия Славия Прага (Чехия) с 4:3 и с общ резултат 5:3 продължава напред във втория по сила европейски клубен футболен турнир.

Английският тим поведе с 3:0 още до 17-ата минута. Педро откри резултата още в 5-ата минута с прехвърлящ удар, а само пет минути по-късно Саймън Дели от тима на гостите си отбеляза автогол.

В 17-ата минута Оливие Жиру покачи на 3:0 след асистенция на Педро, а в 26-ата Славия намали. След перфектно изпълнение на корнер Томаш Соучек засече топката с глава. Само 60 секунди по-късно обаче Жиру комбинира с Педро, който направи 4:1.

В началото на второто полувреме между 51-ата и 54-ата минута футболистите на Славия Прага вкараха още две попадения. Техен автор стана Петр Шевчик. До края на мача нови голове не бяха отбелязани и така Челси продължава напред в турнира.

Английският тим е шампион от 2013 година, а Славия Прага достига до елиминациите на европейски клубен турнир за първия път от сезон 2007/08.

В спор за място на финала Челси ще играе срещу германския Айнтрахт Франкфурт, който победи Бенфика (Португалия) с 2:0. Общият резултат от двата мача е 4:4, но германците придължават напред заради повече отбелязани голове на чужд терен.

Бенфика е финалист в турнира от 2013 и 2014 година.

Попаденията за Айнтрахт отбелязаха Филип Костич в 37-ата минута и Себастиан Роде в 67-ата.

За Айтрахт, носител на Купата на Германия за миналия сезон, това е първи полуфинал на европейски клубен турнир за последните 39 години.

Финалът на Лига Европа е в Баку (Азербайджан) на 29 май.

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.