Арсенал победи Помпи и е на 1/4-финал за ФА Къп

15:57, 03.03.2020
Чете се за: 00:29 мин.
Европейски футбол
арсенал победи помпи финал къп

Арсенал, който е 13-кратен носител на трофея, ще играе на четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия след победа с 2:0 като гост над Портсмут.

Домакините, които нямат поражение пред собствена публика в трета дивизия, бяха по-силни през първото полувреме, но Сократис Папастатополус изведе столичани напред в резултата в 45-ата минута след центриране от дясното крило на Райс Нелсън.

Шест минути след почивката Еди Нкетия с удар отблизо оформи крайния резултат в полза на "артилеристите" след нов прецизен пас на Нелсън.

Мениджърът на гостуващия отбор Микел Артета направи девет промени в състава, давайки почивка и на капитана Пиер-Емерик Обамеянг.

По-късно тази вечер Челси приема Ливърпул в дербито в турнира, а в сряда носителят на купата от миналия сезон Манчестър Сити ще гостува на Шефилд Уензди.

Чете се за: 01:47 мин.
Президентът на Дармщадт: Това е като 102-годишна баба, за която знаеш, че един ден ще си отиде и този ден неизбежно идва
11:43, 29.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Ангелос Постекоглу: Бих дал малко от ентусиазма на Кристиан Ромеро на останалите
11:35, 29.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Интер отпразнува 20-ата си титла в Серия А пред десетки хиляди тифози на площад Дуомо
11:20, 29.04.2024
Пеп Гуардиола: Мисля, че Арсенал няма да загуби точки и ние знаем точно какво трябва да направим
10:57, 29.04.2024
Букайо Сака: Трябваше да бъдем спокойни, напрежението беше голямо
09:26, 29.04.2024