Арсенал се доближи до челните позиции с успех над Нотингам Форест

"Топчиите" надвиха Нотингам Форест с 2:1

23:25, 30.01.2024
Арсенал

Арсенал победи Нотингам Форест с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Габриел Жезус и Букайо Сака се разписаха за победителите.

Букайо Сака отправи единствения точен изстрел през първото полувреме на стадион "Сити Граунд" в Нотингам. Бившият вратар на лондончани Мат Търнар изби удара в корнер.

След почивката натискът на столичаните се засили. Стражът отрази нов шут на английското крило, а Габриел Жезус стреля в напречната греда.

Именно бразилецът откри резултата в 65-ата минута. Нападателят проби до аутлинията и стреля от нулев ъгъл между краката на противниковия страж.

"Артилеристите" се възползваха от нова грешка в защитата на домакините и удвоиха преднината си седем минути по-късно. Букайо Сака стреля по диагонал за 2:0.

Възпитаниците на Нуно Еспирито Санто стигнаха до почетно попадение в заключителните минути на редовното време. Тайуо Ауони се пребори за позиция в противниковото наказателно поле и шутира точно с вътрешен удар.

Арсенал се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 46 точки. Нотингам Форест остава на 16-ото място в подреждането с 20 пункта.