15:58, 22.02.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Лига Европа
арсенал свърши работата бате зенит надхитри фенербахче

Арсенал победи гостуващия БАТЕ Борисов (Беларус) с 3:0 в среша-реванш от 1/16-финалите в турнира за Лига Европа.

Английският тим продължава на осминафиналите с общ резултат 3:1, след като загубиха първата част като гост с 0:1.

Попаденията за "артилеристите" реализираха Шкодран Мустафи в 39-ата минута и Сократис Папастатопулос в 60-ата, а Захар Волков си отбеляза автогол още в 4-ата минута на двубоя.

Жребият за осминафиналите е утре в швейцарския град Нион.

Руският Зенит (Санкт Петербург) спечели с 3:1 срещу гостуващия Фенербахче (Турция) пред над 50 хиляди зрители и също продължава напред в турнира.

Два гола за домакините реализира Сердар Азмун с 36-ата и 76-ата минута, едно попадение в 4-ата минута вкара Магомед Оздоев, а за гостите се разписа Мехмет Топал две минути преди края на първото полувреме.

В първия мач в Истанбул Фенербахче спечели с 1:0.

Два испански отбора се класираха за осминафиналите. Валенсия победи в реванша като домакин Селтик (Шотландия) с 1:0, след като спечели и първия мач с 2:0.

Автор на победното попадение за домакините стана Кевин Гамейро. Бившият футболист на Атлетико (Мадрид) беше точен в 70-ата минута.

Виляреал завърши 1:1 със Спортинг Лисабон (Португалия) в реванша, но след успеха в първата среща с 1:0 се класира за осминафиналите с общ резултат 2:1.

Португалците изиграха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Жеферсон получи втори жълт картон в 50-ата минута.

Бруно Фернандеш откри резултата за Спортинг в добавеното време на първата част, а в 80-ата минута Пабло Форнаис изравни.

Наполи (Италия) победи ФК Цюрих (Швейцария) с 2:0 и спечели с общ резултат 5:1. Точни за италианците бяха Симоне Верди в 43-ата и Адам Унас в 75-ата минута на срещата.

Още Лига Европа

Жан-Луи Гасе: На Велодром играем като тигри, навън сме като котки
09:43, 10.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Даниеле Де Роси: Беше героично представяне, но Леверкузен е наистина силен отбор
08:56, 10.05.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Шаби Алонсо: Все още имаме шанс да спечелим три титли
08:33, 10.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Байер Леверкузен се спаси от загуба в 97-ата минута и се класира за финал в Лига Европа
23:58, 09.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Аталанта записа категоричен успех над Олимпик Марсилия и подпечата билетите за Дъблин
23:51, 09.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Реванши в Лига Европа: Байер приема Рома, Аталанта е домакин на Олимпик Марсилия
15:57, 09.05.2024
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.