Астън Вила и Ливърпул поделиха по точка в луд мач

Отборите на Астън Вила и Ливърпул завършиха наравно 3:3 в среща от предпоследния 37-ми кръг на английската Висша лига.

Станко Димов
от Станко Димов
00:13, 14.05.2024
Астън Вила
Снимка: X / Aston Villa

Отборите на Астън Вила и Ливърпул завършиха наравно 3:3 в среща от предпоследния 37-ми кръг на английската Висша лига. И докато за мърсисайдци изходът на двубоя не беше от значение за крайното класиране, то домакините от Бирмингам направиха много важна крачка към участие в Шампионската лига наесен.

Срещата започна ужасяващо за момчетата на Унай Емери, които се оказаха догонващи в резултата още във втората минута, след като световният шампион с Аржентина Емилиано Мартинес си вкара нелеп автогол. 10 минути по-късно Юри Тилеманс изравни, но още преди почивката „червените“ стигнаха до ново попадение, дело на Гакпо.

Ливърпул започна ударно и втората част, като в 48-ата минута се разписа една от младите надежди Джаръл Куанса – 1:3. Астън Вила обаче не се предаде и след страхотен финален щурм стигна заслужено до точка. В герой за домакините се превърна Джон Дуран, който бе точен на два пъти в последните 5 минути. Преди това попадения на Уоткинс (Астън Вила) и Елиът (Ливърпул) бяха отменени от ВАР заради засада.

Така, кръг преди края на сезона Ливърпул е бетониран на третото място със 79 точки. В последния кръг Юрген Клоп ще може да си вземе подобаващо сбогуване на „Анфийлд“ срещу Уувс.

Астън Вила пък ще приключи кампанията с визита на намиращия се в убийствена форма Кристъл Палас.