16:39, 06.03.2019
Чете се за: 01:01 мин.
Европейски футбол
аякс опозири краля европа

Аякс Амстердам сътвори истински подвиг, като спечели с 4:1 като гост в осминафинална среща-реванш в Шампионска лига и детронира носителя на трофея Реал Мадрид.

Холандският отбор изигра много силен мач и шокира публиката на "Бернабеу", която очакваше рутинна победа за Кралския клуб и класиране за следващата фаза.

Реал имаше аванс от 2:1 след първия мач, но той бе заличен още след първите 20 минути. Душан Тадич поведе Аякс към паметната победа, като изигра много силен мач с две асистенции и гол. Тадич подаде за първите два гола, отбелязани от Хаким Зиеш (7) и Давид Нереш (18) и сам реализира третия след почивката.

Реал също имаше своите положения, като най-чистото бе още в 4-а минута, когато Рафаел Варан нацели гредата след удар с глава.

След почивката домакините реагираха като ужилени и се втурнаха в атаки. Карим Бензема и Гарет Бейл направиха пропуски и не успяха да върнат Реал в мача.

Холандците не се стъписаха от натиска и на свой ред контраатакуваха опасно и головите положения пред Тибо Куртоа следваха едно след друго. Защитата на Реал действаше хаотично в отсъствието на капитана Серхио Рамос, който бе наказан заради натрупани жълти картони.

Ключовият момент в мача дойде в 62-а минута, когато Душан Тадич майсторски прати топката в горния десен ъгъл за 3:0. Попадението бе преразгледано с ВАР, тъй като в началото на атаката останаха съмнения, че топката е излязла в тъч, който не бе отсъден. В крайна сметка реферът зачете гола и с това сложи край на интригата.

Реал върна един гол чрез Марко Асенсио в 70-а минута, но само две минути по-късно Ласе Шьоне изпълни великолепно пряк свободен удар и прехвърли неубедителния Тибо Куртоа за крайното 4:1.

Още Европейски футбол

Победи за отборите на Валентин Антов и Петко Христов в Серия "Б"
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Селекционерът на Белгия обяви, че няма да разчита на вратаря Тибо Куртоа за Евро 2024
11:52, 01.05.2024