Байер (Леверкузен) прегази Вердер като гост

11:02, 19.05.2020
Чете се за: 00:35 мин.
Европейски футбол
байер леверкузен прегази вердер гост

Отборът на Байер (Леверкузен) потегли убедително при подновяването на Бундеслига, след като в последна среща от кръга надигра категорично като гост Вердер (Бремен) с 4:1.

Пред празните трибуни на „Везерщадион“ „аспирините“ изиграха отличен двубой, в който не оставиха шансове на своя съперник. Резултатът беше открит от младия талант на Байер Кай Хаверц в 28-та минута. Малко след това „бременските музиканти“ стигнаха до изравнителен гол дело на Теодор Гебре Селасие, но отново Хаверц бе точен за 2:1.

През втората част възпитаниците на Петер Бош вкараха нови две попадения във вратата на Иржи Павленка. Мичел Вайзер в 61-та и Керем Демирбай в 75-та оформиха крайния резултат в срещата. Така Леверкузен продължава да бъде в битката за Зона Шампионска лига, като е на точка от четвъртия РБ Лайпциг и на две от третия Борусия Мьонхенгладбах.

Вердер пък остава в зоната на изпадащите, на девет точки от намиращия се над чертата Майнц 05 и с мач по-малко от тях. В следващия кръг Вердер гостува на Фрайбург, докато Леверкузен гостува на Гладбах.

Чете се за: 00:42 мин.
ФИФА ще разследва аржентинските расистки скандирания след финала на Копа Америка
12:03, 17.07.2024
Душан Керкез: Ако искаме да продължим в следващия кръг, трябва да отбележим и да играем футбол
11:56, 17.07.2024
Чете се за: 02:30 мин.