Играчите на треньора Томас Тухел се върнаха към победите и в първенството

Хари Кейн
Снимка: Facebook: FC Bayern München
23:12, 17.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Байерн Мюнхен победи с 3:0 един от хитовете в Бундеслигата – Щутгарт и след мачовете от 15-ия кръг има 35 точки на 2-ата позиция в класирането. На 4 точки пред тях е Байер Леверкузен, който все още няма поражение. По този начин играчите на треньора Томас Тухел се върнаха към победите и в първенството, след като миналата седмица бяха съсипани с 1:5 от Айнтрахт.

Само след една минута игра Хари Кейн откри резултата. Гостите от Щутгарт загубиха топката в своето поле, а Кейн се разписа след асистенция на Лерой Сане.

До края на първото полувреме още два гола на баварците бяха отменени след намеси на системата ВАР заради засади. Първият в 25-ата минута на корейския защитник Ким Мин-дже, а малко преди края на първата част и вторият, този път на Томас Мюлер.

Но 2:0 стана в 10-ата минута на втората част, когато Кейн засече центриране от свободен удар на Александър Павлович. Кореецът Ким Мин-дже вкара за 3:0 в 63-ата, като за него това беше първо попадение в първенството.

"Швабите" така и не се противопоставиха за цял мач. Чак в 80-ата минута те отправиха първия си точен удар чрез резервата Джейми Левелинг, но шутът бе спасен от Нойер.

ФИФА обяви 8 европейски отбора на Световното клубно първенство и разясни формата на турнира
Микел Артета: Мачът с Брайтън беше удоволствие за гледане от началото до края