Байерн (Мюнхен) стартира годината с победа

16:34, 13.01.2018
Чете се за: 00:50 мин.
байерн мюнхен стартира годината победа

Байерн (Мюнхен) увеличи преднината си на върха в класирането на Бундеслигата. Баварците спечелиха гостуването си на Байер (Леверкузен) с 3:1 в първия шампионатен мач за 2018 година и вече имат 14 точки аванс пред втория Шалке.

На „Бай Арена“ интересните моменти липсваха до 32-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Артуро Видал свали топката с глава и тя попадна в Хави Мартинес, който отбеляза с удар в близкия ъгъл.

В началото на второто полувреме Леверкузен имаше възможност да изравни, когато Леон Бейли уцели напречната греда.

Малко след това Байерн стигна до втори гол. При контраатака Франк Рибери проби в наказателното поле и вкара първия си гол за сезона.

Това не отказа домакините и те успяха да се върнат в мача в 70-ата минута с точен удар на Кевин Фоланд.

Надеждите на Леверкузен за нещо повече бяха изпарени в добавеното време, когато Хамес Родригес увенча доброто си представяне с чудесно изпълнение от пряк свободен удар.

„Наистина, голът ми беше красив, но съм вкарвал подобни и преди. Радвам се, че успях да помогна на отбора. Относно начина ми на празнуване – това е заради дъщеря ми. Правя този жест за нея, откакто бях в Реал (Мадрид). Отборът е страхотен. Хубаво е, когато играеш заедно с толкова добри играчи. Много съм щастлив в Байерн“, каза Хамес след двубоя.

Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.