България е на два гейма от полуфинал в Берлин

00:39, 08.01.2020
Чете се за: 01:02 мин.
Национални отбори
българия два гейма полуфинал берлин

Днес падат всички въпросителни около класирането на националния ни отбор по волейбол за полуфиналите на последната европейска олимпийска квалификация за Игрите в японската столица това лято.

Възпитаниците на Силвано Пранди започнаха по великолепен начин турнира в Берлин, след като записаха успех с 3:2 гейма над фаворита Франция и вчера победиха по категоричен начин отбора на Нидерландия с 3:0 гейма.

В последния и решителен мач от група „B” на квалификацията в немската столица, „трикольорите“ ни се изправят срещу европейския шампион Сърбия.

Срещата в легендарната зала „Макс Шмелинг Хале“ в Берлин е с начален час 15:30 и ще бъде предавана пряко по БНТ 3 и онлайн на http://tv.bnt.bg/bnthd/.

Към момента тимът на България е временен лидер на група “B” с актив от 5 точки, следван от отбора Франция с 4 точки, а Сърбите са трети с актив от 3 завоювани точки.

Европейският шампион по волейбол започна олимпийската квалификация в Берлин с тежка загуба от „петлите“ с 3:0 гейма, но в последствие се върна в играта за Токио 2020 с категорична победа на Нидерландия с 3:0.

Днешният двубой със западните ни съседи е от огромно значение за бъдещето на нашите момчета в турнира, като победа или загуба с два спечелени гейма ще запазят жива мечтата ни за класиране на летните олимпийски игри в Токио!

При евентуална победа за Сърбия с 3:0 или 3:1 гейма, западните ни съседи ще ни изпреварят в класирането и ще продължат на полуфиналите в турнира, а България ще остане трета в своята група “B” и ще се прости с участието си на Игрите в Страната на изгряващото слънце.

По същото време Франция ще играе с Нидерландия и се очаква да измъкне сравнително лесно трите точки, имайки предвид, че нидерландците инкасираха две тежки загуби от България и Сърбия с 3:0 гейма и са с актив от 0 точки.

В директните двубои с „плавите“ волейболистите ни са с отрицателен баланс – 8 победи и 15 загуби, но натрупаното самочувствие от двете поредни победи над Франция и Нидерландия със сигурност ще окрилят „трикольорите“ в желанието им да постигнат трета победа в турнира.

Още Национални отбори

Любомир Ганев: Голямата цел е класиране за Олимпийските игри през 2028 г.
13:36, 02.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
12:54, 02.05.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Алекс Николов ще пропусне всички двубои от Волейболната лига на нациите
23:34, 01.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
България ще играе срещу Хърватия и Турция в последните си мачове от Евро 2024 по волейбол за жени до 20 г.
14:53, 25.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
България открива европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години
13:03, 25.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Андреа Джани избра състава на Франция за Лигата на нациите, първи съперник на олимпийския шампион е България
09:47, 25.04.2024
Бленджини обяви състава на България за Лигата на нациите
12:35, 24.04.2024
Волейболните национали до 18 г. научиха програмата си за Евро 2024
15:36, 23.04.2024
Любомир Ганев пред БНТ: Предстои горещо лято за българския волейбол (ВИДЕО)
12:34, 21.04.2024
Чете се за: 04:57 мин.
Антонина Зетова: Целта ни е да сме в шестицата, за да играем и на световното първенство догодина
18:30, 19.04.2024