България има световен шампион във вдигането на тежести

17:07, 12.03.2019
Чете се за: 00:46 мин.
Още
българия световен шампион вдигането тежести

България спечели злато в двубоя и общо три медала на Световното първенство по вдигане на тежести за кадети до 17-годишна възраст в Лас Вегас (САЩ).
Карлос Насар завоюва титлата в категория 73 кг с двубой 291 кг. Българинът започна много силно още в изхвърлянето като премина без грешка през 123 кг, 127 кг и 130 кг. Това му отреди второ място в движението след Азадбек Нариманов (Узбекистан) със 133 кг.
В изтласкването Насар беше записал стартова тежест 150 кг, но я увеличи на 154. В първия си опит не успя, но във втория се справи с тези килограми, а за титлата определящи се оказаха 161 кг. Те не бяха по силите на Нариманов, но българинът ги вдигна, с което си осигури златото в движението и в двубоя. Среброто остана за Нариманов с 287 кг, а бронзовото отличие взе Амидяк Мисакян (Гърция) с 272 кг.
Карлос Май Хасан Насар е възпитаник на школата в Червен бряг с личен треньор Илиян Илиев. Миналата година Насар стана европейски шампион в кат. 69 кг при 15-годишните Карлос Насар, като на първенството в Милано спечели златото с 260 кг двубой с победи и в двете движения. Карлос, чийто баща е ливанец, беше седми на европейското през 2017 г.
Първенството в Лас Вегас продължава с участието на още двама българи. Днес на подиума в категория 89 кг ще излезе Георги Йочев, а в сряда при 102-килограмовите ще вдига Стефчо Христов.

Още Още

Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Антон Ризов финишира 34-и на 10м пушка на Световната купа в Баку
13:56, 05.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 20:25 ч.
20:25, 04.05.2024
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в София от 10 до 12 май по БНТ 3
10:00, 04.05.2024 (обновена)
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 20:25 ч.
20:51, 03.05.2024