България победи Коста Рика с 4-1 за Купа Дейвис

16:46, 08.03.2020
Чете се за: 00:58 мин.
Тенис
българия победи коста рика купа дейвис

България се наложи над Коста Рика с 4-1 победи като гост в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на Купа Дейвис. Димитър Кузманов осигури победата на нашите с успех в четвъртата среща. Мико се наложи над Хесе Армандо Флорес за 74 минути игра с 6-4, 6-3.

Кузманов спечели първата част с пробив в гейм номер 10 с 6-4. Във втория сет Мико навакса пасив от 0-2 за да триумфира с 6-3. Така Кузманов вече е състезателят с най-много победи на сингъл за България на Купа Дейвис – 19.

В последната среща Александър Донски се наложи над Родриго Пиедра с 6-2, 6-4. В първата среща за ден номер 2 Александър Лазаров и Адриан Андреев отстъпиха драматично по двойки на Хесе Армандо Флорес и Пабло Нунес с 6-7(11), 6-4, 6-7(10).

Нашите момчета поведоха с 3-0 в първата част, но допуснаха изравняване за 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българите изпуснаха четири сетбола и отстъпиха с 9-11 точки. Лазаров и Андреев поведоха с пробив в началото на втория сет и този път го задържаха за 6-4. В третата решителна част пробиви нямаше и се стигна до нов тайбрек. В него българите загубиха с 10-12 точки.

В първите два сингъла Димитър Кузманов се наложи над Хулиан Саборио с 6-4 6-2, а Александър Лазаров победи Хесе Армандо Флорес със 7-5, 4-6, 6-3.

България се представи в състав Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Адриан Андреев и Александър Донски с капитан Тодор Енев.

На нашите тенисисти им предстои нова битка – през септември, непосредствено преди Sofia Open, като потенциалният съперник все още не е ясен. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят по-късно през сезона плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.

Чете се за: 01:55 мин.
Динко Динев не успя да завоюва първа титла в кариерата си на двойки от турнирите на ITF
15:19, 27.04.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Поставените под номер 1 при мъжете и жените на тенис турнира в Мадрид продължават напред
15:15, 27.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Стефанос Циципас отпадна от турнира от сериите ATP 1000 в Мадрид след изненадваща загуба от квалификант
Чете се за: 02:57 мин.
Рафаел Надал: Можем да имаме шанса да сформираме страхотен екип и да се стремим към страхотни неща с Карлос Алкарас
10:32, 27.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024