България с 6-о място при смесените двойки на европейското по спортна акробатика за младежи във Варна

Освен това страната ни може да се похвали още с 8-а позиция в надпреварата при женските тройки

българия смесените двойки европейското спортна акробатика младежи варна
Снимка: БФ Акробатика
20:28, 21.10.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Смесената българска двойка Милица Смоленска и Андрей Христов завърши на 6-о място в многобоя при младежите (13-19 години) на европейското първенство по спортна акробатика във Варна, след като нашите представители събраха оценка 74.690 точки (25.420 на баланс, 24.360 на темпо и 24.910 в комбинираното съчетание).

С изключително изпълнение в комбинацията смесената двойка на Украйна Иван Лабунец и Ефросиния Кривицка се пребори за шампионската титла в многобоя с 83.050 точки, изпреварвайки лидерите след квалификациите от Италия Едуардо Ферарис и Ариана Лука, които останаха със сребърните медали с 82.620. Бронзовите отличия заслужи двойката на Португалия Андре Фиуза и Мадалена Томас със 79.810 точки.

Българските представители Смоленска и Христов ще участват и във финала на баланс, след като постигнаха 5-и резултат в квалификациите. Надпреварата започва в неделя (22 октомври) от 15.10 часа.

Женската тройка Маринела Иванова, Петя Георгиева и Емили Йорданова завърши на 8-о място в многобоя на шампионата при младежите (13-19 години). Българските момичета събраха 79.060 точки (26.140 на баланс, 26.590 на темпо и 26.330 в комбинираното съчетание).

Европейската титла спечели Великобритания (Руби Брей, Аби Рийд, Ема Фараж) със сбор от 83.890 точки. Сребърните медали са за Азербайджан (Анахита Башири, Захра Рашидова, Назрин Зейниева) с 83.690, а бронзовите отличия заслужи Португалия (Марта Оливейра, Леонор Карейра, Ема Фернандеш) с 82.660 точки.

Без общо решение за кризата между Хамас и Израел на срещата на върха в Кайро
Александра Фейгин на временна 2-ра позиция след кратката програма на турнир в Ница