Надпреварата се провежда в Испания.
Българският национален отбор по бадминтон до 17 години продължава отличното си представяне на европейското отборно първенство в Аресифе (Испания), след като записа четвърта поредна победа и си осигури място сред най-добрите осем.
След успехите над Швеция, Шотландия и Хърватия, днес националите надделяха убедително над Унгария с 5:0.
Точките донесоха двойката Георги Рупцов / Елена Попиванова в смесения формат, Теодор Митев и Лили Радева в срещите на сингъл, както и дуетите Митев / Рупцов и Попиванова / Виктория Попова при двойките.
С четири победи от четири мача България завърши първа в групата и утре ще се изправи срещу Дания в четвъртфиналите.
От 3 до 7 декември в Испания предстои и индивидуалното европейско първенство в тази възрастова категория.
Дамян Илиев се нареди сред най-добрите 15 в света на шампионата по спортна стрелба в Германия
Националите ни по петобой с впечатляващо начало на европейското първенство в Мадейра
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец