България U15 надви и домакина Кипър, за да триумфира в Турнира за развитие на УЕФА

българия u15 надви домакина кипър триумфира турнира развитие уефа
от БНТ , Източник: БФС
17:27, 04.12.2023
Чете се за: 02:45 мин.

Юношеският национален отбор на България до 15 г. триумфира в Турнира за развитие на УЕФА в Кипър, след като днес записа третата си поредна победа в надпреварата, надигравайки с 3:2 домакините.

Припомняме ви, че в първите си два двубоя "лъвчетата" записаха успехи над Армения с 1:0 (въпреки че завършиха мача с 3 души по-малко) и над Сан Марино с 8:0.

В днешния мач срещу Кипър селекцията на Владислав Вутов стартира стабилно двубоя и още в 7-мата минута можеше да открие резултата след продължително разбъркване в наказателното поле на домакините, при което се стигна до няколко изстрела, но в крайна сметка кипърците оцеляха.

Логичното обаче се случи в 26-ата минута, когато при бързо проведена контраатака топката попадна у Николай Попов, който с изстрел по диагонала откри резултата.

До почивката „лъвчетата“ имаха още две чисти възможности пред кипърската врата, но вратарят Антониу се намеси решително, за да запази пасива на своя тим минимален.

Втората част започна много оспорвано, като и двата отбора направиха по няколко пропуска преди в 52-ата минута Кипър да изравни, но само 5 минути по-късно Ястиян Георгиев върна аванса на България, засичайки центриране от свободен удар отдясно.

В 81-ата минута резервата Дариус Дуролари беше точен за 3:1, разписвайки се с великолепен изстрел от фаул, а до края домакините върнаха едно попадение, с което бе фиксиран и крайният резултат в срещата.

Съставът на България: 12. Иво Ганчев (86 – 1. Александър Панайотов), 15. Димитър Кънев, 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 5. Ангел Тодоров (86 – 18. Петър Байраков), 16. Ястиян Георгиев, 20. Деан Несторов (65 – 6. Александър Вутов), 10. Николай Попов (60 – 8. Дариус Дуролари), 13. Виктор Добрев (46 – 17. Йоан Андреев), 7. Димитър Маринов (60 – 11. Денис Милетиев), 9. Васил Иванов (86 – 19. Стоил Йорданов).

Селекционер: Владислав Вутов