България впечатли с категорична победа срещу Грузия

българия впечатли категорична победа грузия
Снимка: БФС
21:00, 08.09.2021
7001
Чете се за: 04:15 мин.

Националният отбор на България по футбол записа втори пореден успех. Тимът на Ясен Петров се наложи с категоричното 4:1 над Грузия в приятелски мач, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Силен мач за домакините изигра футболистът на Ботев Пд Тодор Неделев, който се отчете с попадение и две асистенции. Останалите голове за победата реализираха Димитър Илиев от дузпа, Спас Делев и Андреа Христов.

„Трикольорите“ видимо бяха по-добрият отбор на терена. Въпреки че грузинците са водени от селекционера Вили Саньол, достатъчно популярно и успешно име като футболист, тимът им не успя да покаже много качества. Дори почетното попадение дойде след грешка в нашата защита.

Ясен Петров смени почти изцяло стартовия си състав, в опит да изпробва нови варианти за предстоящи мачове. Селекционерът пусна 9 нови играчи, за разлика от последния двубой. Впечатленията от показаното бяха положителни, още повече, че успехът идва след равенство 1:1 с Италия и успех с 1:0 над Литва.

В 13-ата минута на мача България създаде първото по-опасно положение в мача. Тодор Неделев центрира от фаул, а Васил Божиков стреля с глава, топката обаче падна от горната страна на вратата.

"Трикольорите" поведоха в 20-ата минута за 1:0. Тодор Неделев отправи много коварен удар от пряк свободен удар, който вратарят Мамардашвили не успя да отрази.

Ясен Петров за БНТ: Винаги слагам по някоя хитринка

В 34-ата минута България покачи резултата от дузпа. Димитър Илиев беше задържан в наказателното поле от Какабадзе, а главният рефер отсъди 11-метров удар. Футболистът на Локомотив Пд изпълни точно за 2:0.

Класическият резултат беше оформен в 44-ата минута. След добра атака, Спас Делев навлезе към центъра на терена, успоредно на наказателното поле, пусна към Тодор Неделев, играчът на Ботев Пд центрира, за да може Делев отблизо да засече за 3:0.

Боби Михайлов: Не съдът, а една жена е решила набързо за Конгреса

Отборът, воден от Ясен Петров продължи да доминира и след почивката. Закономерно тимът стигна до четвърти гол. Тодор Неделев центрира в 53-ата минута от корнер, защитник на Грузия изчисти топката, но тя отново достигна до Неделев, при повторния му опит Андреа Христов засече с глава за 4:0, с което реализира дебютния си гол с националния екип.

След грешка на Димитър Велковски в наказателното поле, позволи да бъде надигран от Зурико Давиташвили, който вкара почетното попадение за гостите за 4:1 в 77-ата минута.

В следващия си мач на 9 октомври България гостува на Литва, а три дни по-късно приема Северна Ирландия в София.

Стартови състави:

България: Николай Михайлов, Андреа Христов, Петко Христов, Васил Божиков, Димитър Велковски, Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Борислав Цонев, Илиан Илиев, Спас Делев, Димитър Илиев.

Грузия: Мамардашвили, Какабадзе, Кхочолава, Гиорбелидзе, Даушвили, Чакветадзе, Лочошвили, Алтунашвили, Тситаишвили, Микаутадзе, Кхвадагиани.

Френският институт в София организира дискусия на тема "Може ли спортът да допринесе за преодоляването на неравенствата между мъжете и жените?"
10:30, 28.03.2024
Финикс записа ценен успех над шампиона Денвър в битката си за влизане в плейофите, Лейкърс, Уориърс и Рокетс също с победи
10:08, 28.03.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
09:02, 28.03.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Изабелла Шиникова потегли с успехи на сингъл и на двойки на турнир в Монастир
08:42, 28.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
08:14, 28.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.