България завърши на трето място в класирането по медали на Световната купа по кикбокс в Йезоло

българия завърши трето класирането медали световната купа кикбокс йезоло
21:52, 24.03.2024
Други спортове

Националите на България приключиха участието си в първата за годината Световна купа по кикбокс с актив от 24 златни медали, 23 сребърни и 37 бронзови отличия. Това отреди на страната третата позиция в класирането по медали сред общо 43 държави участнички и 1497 състезатели.

Първи в подреждането по отличия станаха представителите на Унгария с актив от 59 златни, 59 сребърни и 65 бронза.

Втори се наредиха кикбоксьорите на Италия с 38 златни, 43 сребърни и 76 бронза.

В последният състезателен ден българските кикбоксьори спечелиха 12 златни отличия в направление татами, една отборна титла и един златен медал при ветераните.

Носители на Световна купа в леките стилове станаха - Камен Димитров, Никола Алексиев, който е с два златни медала в стил пойтфайтинг в две различни категории. Александра Милушева също с две първи места в стил пойнтфайтинг в две различни категории, Николая Георгиева, Дарина Цветкова, Теодор Поповски, Анелия Тодорова, Кристина Николова и европейският шампион на ринг в стил лоу кик от 2002 година Тома Томов, който стана първи при ветераните.

България в състав Христо Николов, Борис Деспотов и Теодор Поповски спечели отборната купа при кадетите.

Още Други спортове

Ивет Лалова пред БНТ: Светът става Олимпиада (ВИДЕО)
20:50, 15.07.2024
Йоана Георгиева в поредицата "Спортните таланти на България"
19:15, 15.07.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Плувкинята Джени Томпсън, която спечели 12 отличия от олимпийски игри
16:55, 15.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Президентът на Международната федерация по кану-каяк и кметът на Пловдив ще открият световното за младежи до 23 години, юноши и девойки
16:15, 15.07.2024
Чете се за: 10:40 мин.
Гледайте по БНТ 3 европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица
16:00, 15.07.2024
Чете се за: 00:37 мин.