България завърши с разгромна победа на Балканиадата U16

16:58, 13.03.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Волейбол
българия завърши разгромна победа бълканиадата u16

Националният отбор на България за девойки до 16 години завърши с категоричен успех участието си на Балканиадата в сръбския град Върнячка баня, която се явява и първи кръг от европейските квалификации.

Младите "лъвици" се наложиха над Румъния с 3:0 гейма (25:11, 25:12, 25: 18) само за 63 минути в последната си среща от турнира.

Така родните представителки са на второто място с актив от три победи и една загуба и 9 точки, докато лидера Сърбия е с три чисти победи и 9 точки преди последния си мач с Турция.

Така представителките на западната ни съседка имат нужда от само един спечелен гейм, за да триумфират в надпреварата, което ще им гарантира и квота за Евроволей 2021.

Съставът на България доминираше изцяло над румънките в този мач. Националките ни бяха по-добри на всички елементи в играта, като взимаха голям аванс, поддържаха го докрай и затвориха мача в три гейма.