Националният ни тим е представен от 85 участници, 6 съдии и 12 треньори.
Днес в Талин, Естония стартира европейското първенство по таекуондо ITF във всички възрасти и дисциплини. Участие в надпреварата вземат над 800 състезатели от 28 държави, като България е представена от 85 участници, 6 съдии и 12 треньори.
Националният ни тим е предвождан от селекционерите Амалия Колева, Тодор Козладеров и Иво Иванов.
Откриващият ден на първенството донесе и първи медал за страната ни. Спечели го София Русева от СК "Калоян-Ладимекс", която ознаменува дебютното си участие на континентален форум с бронзово отличие в дисциплината форма при момичетата до 13 години.
Утре състезанието продължава с дисциплините спаринг и специална техника.
Начело на родната делегация са председателят на Българската и вицепрезидент на Европейската федерация по Таекуондо ITF Гранд Мастер Марио Богданов и от генералния секретар на Българската федерация и вицепрезидент на турнирната и съдийска комисия към EITF и член на турнирната комисия към ITF Вергилий Ситнилски.
Румен Стоилов награди състезателите след успеха на еврошампионата по джудо за кадети
Отлично представяне на родните таекуондисти на Portugal Open G1, Кимия Ализаде се завърна с медал
Енчо Керязов отличи медалистите от европейското първенство по джудо за кадети
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
Християн Даскалов: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността
Тихомир Безлов: Фентанилът е толкова опасен, че човек може да предозира с няколко зрънца