Кризата извади невероятна доза емпатия и солидарност, каза Красимира
Величкова от Български дарителски форум в "Още от деня".
Само за месец и половина, по анализ на форума, има над 34 млн. лв. дарения - това е 1/3 от сумата, която се дарява на годишна база.
Красимира Величкова: Кризата извади нещо, което е закономерно -
готовността на хората да помагат.
Над 40 000 кампании са организирани в рамките на този месец, което е
безпрецедентно по мащаб, отбеляза тя. Тук сякаш нямаше предел - всяка
следваща дарителска кампания получава съпричастност и успява да събере
средства. Дарения имаше за болници, общини, граждански организации,
дори и за Министерство на здравеопазването, което е изненадващо.
Красимира Величкова: Хората са готови да даряват дори тогава, когато
доверието към институциите по принцип не е толкова високо.
Цялото интервю вижте във видеото.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите